Walne Zebranie SMR, 27.09.2016

Podczas ostatniego Walnego Zebrania SMR, które odbyło się 27 września 2016, został wybrany nowy zarząd stowarzyszenia:  Konrad Sobczyk (prezes), Janusz Kaźmierczak (wiceprezes) i Izabela Kuban (skarbnik). Dziękujemy za otrzymane głosy i bardzo się cieszymy z wyniku głosowania.

Dziękujemy za zaangażowanie i wysiłek osób, które były w ostatniej kadencji w zarządzie SMR : Konradowi Sobczykowi, Robertowi Boch, Alicji Nowickiej, Tomaszowi Kawce, Leszkowi Kluz-Horodyskiemu, Agacie Łażewskiej.

Ostatnie Nadzwyczajne Walne wybrało również skład Centralnej Komisji Rewizyjnej oraz Komisji ds.Standardów i Certyfikacji.
Centralną Komisję Rewizyjną tworzą: Maria Glegoła- Szczap, Katarzyna Czayka – Chełmińska, Rafał Milewski.

W skład Komisji ds. Standardów i Certyfikacji wchodzą: Agnieszka Olszewska, Robert Boch, Tomasz Kawka.
Naszym celem przewodnim na ten rok będzie integracja i aktywizacja wszystkich członków SMR.

Planujemy wiele działań, o których będziemy Was informować na bieżąco, raz w miesiącu, poprzez newslettery. Na razie wspomnieć chcemy tylko o nowej stronie internetowej i nowym życiu SMR na facebook’u. Reszta to niespodzianka – zatem czytajcie newslettery!

Chcemy podejmować tematy, które pomogą Wam w praktyce mediacyjnej i będą inspirujące. Dlatego w ramach newsletterów będą poruszane zagadnienia dotyczące bieżącej pracy mediatora (np.: praktyka rozliczania w mediacjach sądowych).
Chcemy, abyśmy jako członkowie SMR lepiej się znali. Ośrodki/ mediatorzy mogą promować swoją działalność poprzez dzielenie się z innymi członkami w newsletterach swoimi osiągnięciami/ planami rozwoju/ współpracą z innymi organizacjami. Newslettery będą podlinkowane na stronie internetowej SMR i facebook’u – dlatego może być to też udana promocja ośrodka/ mediatora wśród klientów. Zachęcamy do przesyłania informacji/ kontaktu z nami w tej sprawie.

Dodatkowo zadbamy o to, by obniżyć koszty działania SMR szukając oszczędności jeśli chodzi o księgowość (nie wykluczamy zmiany biura księgowego) i będziemy pilnować przychodów stowarzyszenia przypominając Wam o konieczności wpłacania składek za 2014-2016 rok. Wierzymy w transparentność – dlatego bilans roczny będzie do przeczytania dla każdego członka SMR, który opłaca składki.

Pozdrawiamy Was serdecznie,
Iza, Janusz, Konrad