Drogie Mediatorki, Drodzy Mediatorzy!
Wracamy w Stowarzyszeniu Mediatorów Rodzinnych do Czwartków Mediacyjnych. Jest to propozycja nieodpłatnych spotkań online dla wszystkich mediatorek i mediatorów rodzinnych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę, podzielić się swoim doświadczeniem i warsztatem pracy, czerpać inspirację od innych.

Czwartki Mediacyjne będą odbywały się w każdy trzeci czwartek miesiąca (o ile nie jest to święto), w godzinach 18:30 – 20:00. Pierwszy odbędzie się w dniu 21.10.2021, kiedy to przypada Międzynarodowy Dzień Mediacji.

Każde spotkanie będzie poprzedzone zachętą do zapoznania się z materiałem merytorycznym wprowadzającym do tematu. Ponadto będziemy proponować też dodatkową literaturę rozszerzającą wiedzę na temat spotkania.

Jeśli jesteś zainteresowana/y udziałem w spotkaniach, wypełnij formularz zgłoszeniowy, zostaw nam swojego maila, dzięki czemu będziesz otrzymywać informacje o tematach kolejnych spotkań, link dostępowy, dostęp do tekstu wprowadzającego lub/i literatury. Daty spotkań znajdują się poniżej, zaś maila od nas otrzymasz najpóźniej na 7 dni przed spotkaniem.

Formuła spotkań.

  1. Krótka, 20-minutowa prezentacja wprowadzająca do tematu spotkania. Będzie ona poprzedzona mailowym zaproszeniem do lektury tekstu wprowadzającego przygotowanego przez osobę prowadzącą spotkanie lub do innej publikacji, czasem nieco bardziej obszernej (lektura dla chętnych).
  2. Następnie odbędzie się dyskusja i dzielenie się opiniami z poszanowaniem odmienności i różnorodności naszych doświadczeń i poglądów, kierowana przez moderatorkę/moderatora.

Terminy:

21/10/2021 – “Alienacja rodzicielska  w mediacji rodzinnej. Mit czy rzeczywistość?”, wprowadzenie: Janusz Kaźmierczak, moderacja: Maciej Tański

18/11/2021 – “Piecza naprzemienna – moda czy nieuchronność?”, wprowadzenie: Maciej Tański, moderacja: Janusz Kaźmierczak

Przewiń do góry