15.12.2008 Konferencja

15 grudnia w Warszawie odbędzie się konferencja podsumowująca projekt „Nowe wyzwania – nowe rozwiązania. Mediacja rodzinna w systemie pomocy rodzinie w kryzysie”.

Celem projektu, realizowanego w trzech społecznościach lokalnych na Mazowszu – w Radomiu i dwóch dzielnicach Warszawy – Woli i Białołęce, było wzmocnienie lokalnych programów pomocy rodzinie poprzez włączenie do nich mediacji rodzinnej oraz dostosowane sposobów jej wykorzystania do lokalnych potrzeb.

Podczas spotkania przedstawione zostaną efekty naszego projektu: w jaki sposób można pełniej wykorzystywać mediację rodzinną, by skuteczniej pomagać rodzinie w kryzysie na przykładzie rozwiązań wypracowanych w Radomiu, na Woli i Białołęce. Pokażemy jakie korzyści może dać tworzenie lokalnych porozumień na rzecz mediacji, przedstawimy perspektywy dalszych działań oraz możliwości korzystania z mediacji rodzinnej na terenie Warszawy i Radomia..

Konferencja organizowana jest w partnerstwie z Komitetem Ochrony Praw Dziecka. Stanowi zwieńczenie projektu „Nowe wyzwania – nowe rozwiązania. Mediacja rodzinna w systemie pomocy rodzinie w kryzysie” finansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.