Drogie Mediatorki i Mediatorzy!

Wielkimi krokami zbliża się Międzynarodowy Dzień Mediacji. Tym razem obchodzimy go 18 października (czyli jak zwykle w trzeci czwartek tego miesiąca).

Warto przypomnieć, że to Stowarzyszenie Mediatorów Rodzinnych w 2008 roku zainicjowało jego obchodzenie w Polsce. Wydaliśmy wtedy pierwszy numer Kuriera Mediacyjnego. Stało się to już tradycją, zaangażowały się inne organizacje pozarządowe, Ministerstwo Sprawiedliwości, sądy, prokuratury.

W tym roku chcemy rozpocząć nowy zwyczaj: 100 warsztatów z rozwiązywania konfliktów na Międzynarodowy Dzień Mediacji.

Zapraszamy wszystkich mediatorów Stowarzyszenia do przeprowadzenia w Dniu Mediacji (lub w innych dniach w połowie października) warsztatów i spotkań na temat rozwiązywania konfliktów i mediacji.

Gdzie? W szkołach, bibliotekach, domach kultury, organizacjach pozarządowych, poradniach, w swoim miejscu pracy. Wszędzie tam, gdzie możecie spotkać grupę ludzi.

Co? Krótkie (45 min – 1, 5 godziny warsztaty, spotkania, wystąpienia, prezentacje. W zależności od Waszych preferencji, możliwości i potrzeb grupy.

Jak? Każdy, kto się zgłosi do SMR otrzyma od nas scenariusz zajęć (do twórczej adaptacji), materiały dla uczestników, prezentację, plakat informacyjny (do uzupełnienia szczegółami organizacyjnymi – gdzie, kiedy, dla kogo?). Przygotujemy kilka wersji scenariusza: dla młodzieży, o mediacji ogólnie, o mediacji rodzinnej.

Zachęcamy Was – powodzenie mediacji zależy przede wszystkim od świadomości naszych potencjalnych klientów. Budujmy tę świadomość!

Co trzeba zrobić, by przeprowadzić warsztat, czy spotkanie:

1. Znajdźcie zainteresowanych. Szkołę, bibliotekę, organizacje itp.
2. Zgłoście się do nas. Każdy, kto prześle informację, ze jest zainteresowany, otrzyma komplet materiałów: zaświadczenie, ze jest członkiem SMR, propozycję listu do dyrektora szkoły, materiały trenerskie, prezentację. Czekamy na Wasze zgłoszenia do 30 września 2012 r. Piszcie na adres smr@smr.org.pl
3. Zgłaszajcie zapotrzebowanie również na Kurier Mediacyjny.

Czekamy na Wasze zgłoszenia, życzymy powodzenia w przygotowaniach do Międzynarodowego Dnia Mediacji!

Zarząd SMR