>

Newsletter, #3, grudzień 2017

Drogie Mediatorki,
Drodzy Mediatorzy,

Życzymy Wam Wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia,
Spokoju wewnętrznego i w Waszych rodzinach.

Przy okazji chcielibyśmy zapowiedzieć Wam naszą małą SMR-ową nowinę: w przyszłym roku ruszamy ze szkoleniami. Będą skierowane dla tych, którzy chcą zostać mediatorami, ale także dla osób które mają niewielki staż mediacyjny lub w ogóle nie mają doświadczenia (choć ukończyły szkolenia). Wypatrujcie niebawem info na naszej stronie i facebook’u.

 

1. Liczymy na Waszą pomoc z rozpropagowaniu informacji o szkoleniach, z którymi ruszamy już na wiosnę. W ramach naszej oferty szkoleniowej szykujemy trzy propozycje:

Będzie to szkolenie z podstaw mediacji (40h) dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z mediacjami, zainwestować w swój rozwój osobisty, zyskać uniwersalne umiejętności np.: rozwiązywania konfliktów, pozytywnej komunikacji, rozumienia samego siebie.

Planujemy także przeprowadzić szkolenie dla osób, które ukończyły szkolenie podstawowe z mediacji w wymiarze min. 40h i chciałyby rozwinąć swoje umiejętności, by zająć się mediacją rodzinną (40h).

W ofercie SMR będzie też coś dla absolwentów szkoleń z mediacji (w wymiarze co najmniej 80h). To szkolenie dla osób, które mają niewielką praktykę jako mediatorzy i/lub już dawno tym się nie zajmowali lub w ogóle brakuje im doświadczenia. W szczególności oferta tego szkolenia skierowana jest do osób, które nadal nie mają pewności czy „bycie mediatorem” to zajęcie dla nich. W pierwszej kolejności na to szkolenie będą przyjmowani absolwenci szkoleń z mediacji SMR.

Dokładne informacje o tych szkoleniach: zarys tematyczny, trenerzy, terminy i ceny znajdziesz na naszej stronie www.smr.org.pl

2. Pod koniec września 2017 r. odbyła się superwizja z Dagmar Laegler, w której uczestniczyli członkowie SMR. Oto opinia jednej z uczestniczek tego spotkania - Karoliny Krupy:

"Superwizja z Dagmar wniosła świeży powiew w moje rozumienie mediacji - spotkanie było niezwykle ciekawe zarówno z perspektywy słuchacza jak i superwizanta. Dzięki nowatorskiemu prowadzeniu superwizorki grupa pomogła mi dotrzeć do głębi procesu mediacyjnego mojego przypadku. Czekam na kolejne spotkania!"

My także zachęcamy, aby brać udział w wydarzeniach organizowanych przez SMR. Jak widać - warto!

3. 26-27 października świętowano 10 lecie Deklaracji Wrocławskiej. Dokumentu dotyczącego prowadzenie mediacji w sprawach transgranicznych wypracowanego w Krzydlinie Małej przez grupę mediatorów z Polski i Niemiec. Refleksjami z Państwem podzieliła się Tamara Pocent [pobierz plik PDF], a nasza niemiecka koleżanka Dagmar Laegler udostępniła nam krótki film o historii mediacyjnej współpracy polsko-niemieckiej.

4. Przypominamy o możliwości wykorzystywania logo SMR w swojej działalności (wizytówki, strony WWW Waszych ośrodków). Zasady wykorzystania logo są tu: http://smr.org.pl/doc/Logo%20SMR_zasady%20wykorzystania.pdf

5. W związku z tym, że już niebawem nadejdzie rok 2018, prosimy Was o wpłacanie składek członkowskich na działalność naszego Stowarzyszenia. Składka za rok wynosi nadal 96 PLN. nr rachunku bankowego to: Raiffeisen Polbank 04 2340 0009 1330 2460 0000 0041

 

Pozdrawiamy serdecznie,

Zarząd SMR,
Konrad, Janusz i Iza

© 2017 Stowarzyszenie Mediatorów Rodzinnych. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Designed By JoomShaper